Životopis

13. října 2011 v 21:57 | Kira Smile

KDO je Taylor?

Taylor Alison Swift je nejen báječnou zpěvačkou, ale také textařkou a dokonce herečkou! Výborně hraje na kytaru a piano. Její táta se jmenuje Scott a pracuje jako burzovní makléř. Maminka Andrea je v domácnosti. Taylor má mladšího brášku Austina.

Když bylo Taylor deset let, vyhrála národní soutěž v poezii s třístránkovou básní, která se jmenuje Monster in my closet. Potom začala vystupovat na různých akcích v Readingu, zpívala v karaoke soutěžích, na festivalech a taky začala psát první písně. Na její zpěv měla vliv především její babička,profesionální operní pěvkyně, ale Taylor to přece jenom víc táhlo ke country stylu.

V jedenácti letech jela Taylor do Nashvillu na první nahrávání. Poté se vrátila domů, kde byla oslovena, zda by zazpívala na tenisovém turnaji U.S. Open národní hymnu.

Taylořin první singl Tim McGraw vyšel v rádiích v létě 2006 a v říjnu téhož roku se vylouplo její první album s jednoduchým názvem Taylor Swift.

V roce 2008 už se prodalo přes 3 miliony kopií a přes internet bylo staženo přes 7,5 milionů kusů singlu. Taylořino druhé album s názvem Fearless vyšlo v listopadu 2008. Její song Love Story vyhrává v hitparádách po celém světě. Taylor má ve své vitríně už i několik cen Grammy!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama